Miedziane kolumny do piwa beczkowego na indywidualne zamówienie

02 wrz. Miedziane kolumny do piwa beczkowego na indywidualne zamówienie

Trzy ciekawe zagadnienia chcemy poruszyć w niniejszym artykule. Pierwsze dotyczy kolumn do piwa wykonanych z miedzi, drugie to beczkowanie, i ostatnie związane jest z indywidualnością, a w szczególności z możliwościami wykonania miedzianej kolumny do piwa na  indywidualne zamówienie.

Piwo w beczkach

Beczka to jedno z najstarszych opakowań do piwa. Jego historia liczy już ponad tysiąc lat tradycji. Beczka to naczynie cylindryczne często wyoblone, pierwotnie dębowe, ale współcześnie najczęściej aluminiowe lub ze stali kwasoodpornej tzw. keg. W piwowarstwie używano dębowe beczki 25 l – tzw. ćwiartki, 50 -połówki, 100 l – całe i 200 l- dublaki. Obecnie beczki dębowe są już niemal nie spotykane przemysłowej produkcji i dystrybucji, i przyjęło się że najlepsze do piwa są stalowe keg-i 30 i 50 litrowe. Inaczej jednak wygląda sytuacja w minibrowarach, które trzymają się często bardzo ściśle tradycji. Tu też występuje potrzeba magazynowania piwa lub jego dystrybucji do innych lokali więc zaczęto wracać do tradycyjnych beczek, które współcześnie wykonywane są z drewna dębowego lub akacjowego, ale z płaszczem stalowym. Pojemność takich beczek może być od 5 do 50 litrów.

Kolumny do piwa

Kolumny do piwa lub inaczej mówiąc nalewaki do piwa, zazwyczaj kojarzą się nam z wielką, bijącą w oczy, reklamą koncernu, który te kolumny oferuje barom i restauracjom, decydującym się na współpracę w zakresie sprzedaży piw produkowanych pod marką tego koncernu. W wyniku tego w większości barów i restauracji pijemy piwo Lech lane z nalewaka obrendowanego logo Lecha, Żywca z kolumny browaru Żywiec, Tyskie z Tyskiego, itd. Jednak zupełnie nie ma to zastosowania w przypadku browarów restauracyjnych i rzemieślniczych, czyli tzw. minibrowarów. Co prawda rządzą tu te same prawa, czyli klient chce pić piwo lane z firmowej kolumny, jednak różnica jest taka, że “firmowa” w tym przypadku wiąże się z nazwą tego minibrowaru lub z nazwą poszczególnych gatunków piwa. Więc takie kolumny do piwa minibrowary muszą sobie zorganizować same.

Miedziane kolumny do piwa

W minibrowarach najpopularniejsze są miedziane kolumny do piwa, choć ok. 20-30 procent browarów stawia również na stal, która równie dobrze komponuje się z wystrojem i pozostałym wyposażeniem. Miedź kojarzy się z tradycją. Jest to jeden z metali najdawniej poznanych przez człowieka, szeroko stosowany w zdobnictwie i do wytwarzania wyrobów gospodarstwa domowego. Produkty wykonane z miedzi są niezwykle wytrzymałe oraz ładnie wyglądają. Nasze babki używały ogromnych, miedzianych patelni, miedzianych rondli, miedzianych czajników, itd. W tych czasach w karczmach i browarach też królowała miedź. Do tej pory w barze minibrowaru miedziany stylowy nalewak do piwa to wizytówka.

Więcej: miedziane kolumny do piwa – oferta

Kolumny do piwa na zamówienie

Ponieważ każdy nowy minibrowar stara się uzyskać swoją indywidualność, większość wyposażenia, a w skrajnych przypadkach te najbardziej znaczące elementy jak nalewak do piwa, są zamawiane i projektowane indywidualnie. Miedziane kolumny do piwa dają też spore pole do popisu projektantom i wykonawcom – przy obeznaniu technologii pracy z miedzią można stworzyć niecodzienne i zjawiskowe wzory, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności dostosowanej do potrzeb baru. Niemal dowolnie można planować ilość kranów, decydować o doprowadzeniu rurek z piwem i innych elementach np. oświetleniu czy miejscu na obrendowanie kranów. Jak to się zwykło mawiać w przypadku indywidualnych zamówień – bo wszystko ma znaczenie.

Zainteresowanych indywidualnymi zamówieniami zapraszamy do kontaktu: KONTAKT

 

Autor: D.M.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.