Najdziwniejsze nalewaki do piwa beczkowego

29 październik Najdziwniejsze nalewaki do piwa beczkowego

Tytuł intrygujący, bo zaraz w głowie pojawia się pytanie – jakie to są najdziwniejsze nalewaki do piwa? Najdziwniejsze? Czyli jakie – chcę to zobaczyć.

No właśnie! Kiedy prowokuje się takim tytułem, to trudno będzie polegać tylko na słowach i opisywać coś, co można pokazać jednym zdjęciem. Każdy, kogo temat interesuje też zdecydowanie chciałby takie wyjątkowe i niepowtarzalne nalewaki do piwa zobaczyć. Słowami trudno oddać ich niecodzienność. Zresztą – jeden obraz potrafi zastąpić tysiąc słów, jedno słowo stworzyć tysiące obrazów. Więc poniżej obrazy i słowa dotyczące naszego tematu czyli najdziwniejszych nalewaków do piwa beczkowego.

Zaczniemy tę opowieść od pochylenia się nad tytułowym zdjęciem nalewaków. Spójrzmy więc – wow! Pełen industrial. Przepiękna forma, rzeczywiście to dwa przykłady najdziwniejszych nalewaków do piwa. Obie kolumny zostały wykonane z miedzi a efekty kolorystyczne zostały uzyskane w wyniku obróbki cieplnej. Wysoki połysk pozwala na łatwość w utrzymaniu higieny. Surowy wygląd, mocowania i wykończenia charakterystyczne dla ery industrialnej z przełomu XIX i XX wieku, troszkę wyglądają jak elementy łodzi podwodnej fantastycznej powieści “Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” Juliusza Verne’a z 1869 roku. Ale to tylko dowód na to, że indywidualne zamówienia dają bardzo duże możliwości kreacji i tak charakterystyczny element jak kolumna do piwa może stać się obiektem zainteresowania i wzbudzać zaciekawienie klientów, być może nawet mediów. Troszkę odwagi inwestora potrafi zastąpić wiele pracy marketingowej i wiele zrobić dla promocji minibrowaru, co ma znaczenie dla szybszego zwrotu z inwestycji.

 

Powyższy nalewak warto pokazać, ponieważ jest zaprojektowany do minibrowaru, gdzie przestrzeń lady barowej spełnia kilka funkcji, więc jest na niej potrzebne miejsce do obsługi klientów. Duża ilość kranów, na 9 rodzajów piwa lanego, powoduje konieczność rozbudowy kolumny, która zamocowana w barze musiałaby zasłonić jego większą cześć powodując utrudnienia w obsłudze. Z tego właśnie powodu kolumna ta została zaprojektowana jako podwieszona pod sufit. Efekt niesamowity, w pierwszym momencie wydaje się, że to całkowite dziwactwo, ale zalety i efekt zaskoczenia tak duży, że warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

 

Kolejna dziwna kolumna do piwa, również spełnia bardzo wysokie wymogi ergonomii i wykorzystania miejsca. To nalewak, który idealnie pasuje do baru wielokątnego i jest dostosowana do umiejscowienia w rogu lub na krańcu baru. Daje możliwość równoczesnej pracy dwóch barmanów a najważniejsze, że zajmuje bardzo mało miejsca. W tym przypadku 8 kranów mieści się na przestrzeni niecałego metra powierzchni. Elementy dekoracyjne są dopasowane do charakteru wnętrza minibrowaru, ale ponieważ jest to nalewak do piwa beczkowego projektowany na zamówienie, elementy dekoracyjne i docelowy wygląd mogą być dopasowane indywidualnie dla każdego browaru inaczej.

 

Proste, zaskakujące i jednocześnie urocze. Nalewaki do piwa w kształcie liter X i Y, wykonane ze stali. Mamy tu przykład możliwości kolorystycznych w brawach złota i srebra. Te kolumny do piwa lanego pokazują, że można mieć nawet pomysł na bar w browarze restauracyjnym, który będzie słowem. Z takich liter można zaprojektować i złożyć całe słowo, które stanie się wizytówką i reklamą browaru. Tak jak w centrum Amsterdamu są wielkie litery I AMSTERDAM, przy których turyści uwielbiają robić sobie zdjęcia, tak można mieć kolumny do piwa skomponowane w słowo LOVE, BEER, X & Y, czy dowolne inne jeśli pasuje do koncepcji wnętrza browaru albo stanowi jej dominantę.

I na koniec troszkę uśmiechu – kolumna do piwa w formie kaktusa. Bo przecież jak wszystkie browary restauracyjne będą w podobnym stylu, to na pewno ktoś wpadnie na pomysł zrobienia browaru rzemieślniczego w stylistyce meksykańskiej. W sumie te kilka przykładów najdziwniejszych nalewaków do piwa beczkowego dla minibrowarów pokazuje nam, iż obojętnie jaki masz pomysł – wszystko da się zrobić.

Autor: D.M.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.