Okazja! Wyposażenie baru jakiego wszyscy zazdroszczą

10 listopad Okazja! Wyposażenie baru jakiego wszyscy zazdroszczą

Zapewne wielu inwestorów i przedsiębiorców decydujących się działać w branży minibrowarów, browarów restauracyjnych czy rzemieślniczych, przed podjęciem strategicznych decyzji analizuje podłoża sukcesów i porażek innych działających wcześniej podobnych biznesów. Nie wszystko można podpatrzeć u konkurencji, jednak to co widać powinno dać do myślenia.

Po pierwsze piwo i jedzenie

Patrząc na powstałe i odnoszące sukcesy browary rzemieślnicze, najłatwiej przeanalizować dwie bardzo charakterystyczne sprawy będące osią tych przedsięwzięć. Po pierwsze jest to półka piw, czyli marki piwa jakie wykreował piwowar browaru. To przecież najważniejsze w minibrowarze. Można nawet powiedzieć, że drugorzędne znaczenie ma charakterystyka aparatury browarniczej, choć wiadomo, iż możliwości produkcyjne zapewne jednym pozwalają na więcej, a innych ograniczają. Jednak umiejętności i doświadczenie piwowara, a nawet jego zdolności i kreatywność mogą stanowić ważniejszy walor niż zaplecze czyli techniczna aparatura produkcji piwa. Dodając do tego dobrą kuchnię i menu skomponowane tak aby wspierało piwne biesiady i długie wieczory z kufelkiem w dobrym towarzystwie, tworzy się mocny argument budujący popularność browaru restauracyjnego – piwo i jedzenie.

Wyposażenie baru

Jeśli już jesteśmy pewni swego, czyli mamy trunek o wyjątkowych walorach smakowych, którzy przyzwyczaja do siebie smakoszy a do tego pyszne jedzonko, można powiedzieć, że mamy już magnes przyciągający ludzi do minibrowaru. Ale należy pamiętać, że teraz trzeba stworzyć miejsce, w którym będzie można spędzać długie godziny, najlepiej często, nie nudząc się a nawet czując się rewelacyjnie bo odprężonym, wesołym i pełnym energii. Aby zadbać o taki efekt należy postawić na zjawiskowe wyposażenie baru oraz aranżację wnętrz adekwatna do oczekiwań gości. Nie chodzi o to, że należy dopasować się do obowiązujących standardów ale wykreować przestrzeń, w której goście czują się wyśmienicie i nie mają ochoty wychodzić.

Na pewno stworzeniu takiego wyglądu miejsca konsumpcyjnego w minibrowarze pomagają elementy wyposażenia baru i dekoracje sal utrzymane w starym stylu, dającym posmak tradycji, ale na tyle nowocześnie zaaranżowane, aby były wygodne, przestrzenne, przytulne, i miały styl, do którego pasują różne charaktery i osobowości klientów. Tradycyjne elementy miedziane znajdujące zastosowanie w wyposażeniu barów, karczm i browarów idealnie spełniają te wymagania. Wiele elementów aparatury browarniczej było od zawsze wytwarzana z miedzi. Większość z nich jest wykonywana z miedzi do tej pory. Można je wyeksponować, a przynajmniej odsłonić pokazując w ten sposób coś co klientom daje temat do rozmów i poszerza ich wiedzę na temat browaru. Dodając do tego miedzianą kolumnę do nalewania piwa, ustawioną w centralnym miejscu baru oraz dobrze wkomponowane oświetlenie, w tym przypadku również osadzone w miedzianych oprawach, powoli tworzy się miejsce z charakterem. Uśmiechnięta załoga, szybka obsługa, optymalne ceny i już mamy gotową receptę na sukces.

Podsumowując, jeśli poważnie myślisz o starcie w biznesie minibrowarów to nasza rada jest taka:
1. stwórz piwa, których smak da się zapamiętać aby klient chciał wracać po ten smak,
2. serwuj jedzenie tak pyszne i nie przeszkadzające piciu piwa, żeby za każdym razem chciało się je zamówić jeszcze raz
3. zdecyduj się na urządzenie lokalu i wyposażenie baru jakiego wszyscy zazdroszczą

Reszta zapewne pójdzie jak z płatka.

 

Na zdjęciu: lampy wiszące z miedzi i żywicznych kulek nad barem wykonane przez Bloomlight według indywidualnego projektu na zamówienie

Autor: D.M.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.