Stylowe nalewaki z miedzi do minibrowarów

Miedziana kolumna do piwa

21 lipiec Stylowe nalewaki z miedzi do minibrowarów

Minibrowary, zarówno browary restauracyjne, jak i browary rzemieślnicze, które mają swoje sale konsumpcyjne dla gości chcących degustować świeżo nalane piwo najczęściej charakteryzują się wyjątkowym wyglądem i wyposażeniem. Każdy browarnik stara się nie tylko mieć swoje niepowtarzalne receptury i zachwycać klientów smakiem złotego trunku, ale też stworzyć przestrzeń, w której klienci czują się wyjątkowo, a picie piwa staje się całkowicie nowym doświadczeniem.

Nalewaki z miedzi

Nie od dziś w branży browarniczej wiadomo, że miedź we wnętrzach sprawia, że tworzy się niepowtarzalny klimat. Nawet jeśli poszczególne elementy są już rozpoznawalne bo widziane były w innych miejscach, to jednak nowa aranżacja przestrzeni nadaje im nowy wygląd, nowe znaczenie. Eleganckie i stylowe elementy aparatury takie jak nalewak, który jest zazwyczaj w centrum uwagi, powinny być dopasowywane do wystroju restauracji i stanowić wizytówkę lokalu. Nalewak z miedzi może być wypolerowany na wysoki połysk – “błyszcząca miedź“., może być patynowany i postarzany – “stara miedź“, może być lakierowany a wcześniej opalany lub poddawany delikatnie procesom fizyko-chemicznym które nadają mu niepowtarzalne barwy i wzory – “miedź palona“. Każdy styl, umiejętnie skomponowany z pozostałą częścią aparatury może stanowić doskonałe uzupełnienie barowego wnętrza, idealnie komponując się z pozostałym osprzętem do warzenia piwa i wyposażeniem sali konsumpcyjnej. Miedź pozwala na duże pole do popisu dekoratorowi, przez co bezproblemowo wpasowuje się w różne koncepcje wyglądu oraz aranżacji browarów restauracyjnych.

Więcej: miedziane nalewaki do browarów

Nalewaki ze stali nierdzewnej

W ostatnich latach również rozwijał się styl konkurujący z miedzią, oparty na stali nierdzewnej. Z racji skojarzenia z łatwością utrzymania higieny, co tak na prawdę, jest porównywalnie łatwe dla miedzi i dla stali, elementy aparatury warzelniczej ze stali nierdzewnej zyskały na znaczącej popularności. Prawda jest taka, iż to osobiste preferencje i upodobania inwestora obecnie decydują, na który z materiałów się zdecyduje. Bo choć miedź, jest zdecydowanie bardziej zakorzeniona w historii i lepiej się kojarzy z tradycjami browarnictwa, to jednak nalewak z błyszczącej stali nierdzewnej, o ile pasują do niego pozostałe elementy również wykonane z takim samym połyskiem, może być tak samo przykuwającym wzrok elementem dekoracyjnym jak i nalewak miedziany. Ważne aby wybrana technologia i wygląd tego strategicznego miejsca w restauracji nie tylko pasowało ale podkreślało a nawet tworzyło atmosferę lokalu. Sztuka ta na pewno jest łatwiejsza do osiągnięcia kiedy aranżacją wnętrza zajmuję się profesjonalny dekorator lub projektant, a browarnik może skupić się na tym co sam potrafi najlepiej, jednak warto tu dodać, iż niektóre uznane rozwiązania można stosować niemal w ciemno, ponieważ stanowią już klasykę w wyposażaniu minibrowarów i browarów restauracyjnych.

nalewak do piwa

Więcej: nalewaki ze stali nierdzewnej do browarów

Autor: D.M.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.